Użytkowanie, czyszczenie i konserwacja mebli.
Meble wykonane dla Państwa przez nasza firmę są łatwe w użytkowaniu. Regularne ich czyszczenie i konserwacja sprawią, że przez długie lata będziecie cieszyć się ich pięknym wyglądem. Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej uwagami.
Najważniejsze w produkowanych przez nas meblach jest właściwe użytkowanie, czyszczenie i konserwacja frontów mebli. To one są najbardziej widocznymi elementami mebli, najbardziej narażonymi na uszkodzenia i zabrudzenia. Wszystkie powstałe zabrudzenia należy natychmiast usuwać. Najlepiej jest wykonać to letnią wodą i delikatną ściereczką, a następnie wytrzeć starannie fronty mebli do sucha. Jeżeli wystąpi konieczność użycia dodatkowych środków czyszczących należy użyć delikatnych, przeznaczonych do tego celu, rozpuszczalnych w wodzie np. płynu do mycia naczyń, wodnych roztworów mydła itp. Do czyszczenia mebli nie należy używać preparatów zawierających materiały ścierne jak pasty i emulsje przeznaczone do polerowania, politury lub woski. Przy ich użyciu powstają drobne zarysowania powierzchni mebli. Należy również zwrócić uwagę na używane ściereczki, szczególnie z mikrofazy, które także mogą szkodzić czyszczonej powierzchni. Dla ochrony Państwa mebli przed parą, wilgocią i wysoką temperaturą proponujemy Państwu wykorzystanie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Prosimy zwrócić uwagę, aby ciepło, gorąca para wydobywająca się z urządzeń takich jak: kuchenka mikrofalowa, expres do parzenia kawy, czajnik do gotowania wody lub urządzenie do gotowania jajek nie miały bezpośredniego kontaktu z meblami lub ich elementami. Należy zawsze w czasie gotowania mieć włączony pochłaniacz.
Meble wykonane z materiałów laminowanych i foliowanych.
Większość użytkowanych w naszych mieszkaniach mebli wykonana jest z materiałów laminowanych lub foliowanych. Materiały te, są stworzone dla meblarstwa. Są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i temperaturę. Niemniej jednak ich trwałość zależy od prawidłowej eksploatacji i konserwacji.
Czyszczenie.
Większość typowych zabrudzeń można usunąć suchą lub wilgotną ściereczką. Do usuwania kurzu i zabrudzeń można także używać ogólnie dostępnych środków do mycia naczyń lub szyb. Do usuwania tłustych plam stosujemy płyny bardziej stężone, bez rozcieńczania wodą. W przypadku większych zabrudzeń lub zabrudzeń w szczególnie wrażliwych miejscach np. frezowanych frontach mebli, zagłębieniach itp. itd. można użyć szczoteczki do mycia rąk.
Przy bardzo dużych zabrudzeniach czyszczenie należy wykonać kilkakrotnie. Zabrudzenia farbującymi substancjami i płynami najlepiej usunąć zaraz po ich powstaniu, wodą lub wodą z dodatkiem środków używanych do mycia naczyń. Zaschnięte lub długo utrzymujące się na powierzchni substancje nie dają się w całości usunąć lub pozostawiają ciemniejsze plamy na powierzchni. Należy pamiętać, aby nigdy do usuwania zabrudzeń nie używać proszków lub past zawierających środki ścierne. Na czyszczonej powierzchni powstaną drobne zarysowania. Po usunięciu zabrudzeń należy zawsze czyszczoną powierzchnię przetrzeć mokrą ścierką a następnie wytrzeć do sucha. Jeżeli chcemy nadać meblom połysk i zabezpieczyć ich powierzchnię przed osiadaniem kurzu należy stosować preparaty konserwujące, które zawierają substancje nabłyszczające (wosk, silikon) oraz antystatyczne, przeciwdziałające przyciąganiu kurzu.
Meble wykonane z naturalnego drewna.
|